Historia

Stowarzyszenie JSP Warta Zawiercie formalnie swą działalność rozpoczęło w lutym 2008 roku. Jednak tak naprawdę jest ono kontynuacją działającego wcześniej KS Warta Zawiercie. Po jego rozpadzie drużyny dziecięce i młodzieżowe zostały przygarnięte przez Olimpię Blanowice, a po jednym sezonie z inicjatywy rodziców i grupy zapaleńców doszło do zawiązania się klubu w obecnym kształcie.
W okresie pierwszych trzech lat klub zorganizował wiele znaczących przedsięwzięć. Należą do nich chociażby dwukrotna wymiana ze słowackim klubem Tatran Krasno czy turnieje: mikołajkowe i „Wakacje Z Orlikiem”. W tych ostatnich brały udział drużyny młodzieżowe renomowanych klubów takich jak: Górnik Zabrze, GKS Katowice czy GKS Bełchatów. Na ich tle zawodnicy z Zawiercia prezentowali się naprawdę dobrze.

Obecnie klub prowadzi dwie drużyny: rocznik 1997 i 1999/2000. Drużyna starsza bierze udział w rozgrywkach Regionalnej Ligi Juniorów Młodszych Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Zarząd klubu wyszedł bowiem z założenia, że lepiej przegrywać z najlepszymi niż wygrywać ze słabeuszami. Niedawno drużyna rozegrała sparing z Wisłą Płock i mimo porażki w grze u zawodników JSP widać wyraźny progres.

Najwyższe notowania mają nasi wychowankowie Filip Wiśniewski Krystian Furgacz. Pierwszy zaliczył występy w reprezentacji Polski U17, drugi zadebiutował w Młodej Ekstraklasie, w barwach Górnika Zabrze. Boli nas, że media, szczególnie te lokalne z uporem maniaka piszą, że ci zawodnicy są wychowankami KS Warty, klubu, który samodzielnie działa dopiero drugi rok.

Wiadomości (utwórz nową)