Wychowanek JSP na treningu pierwszej drużyny

Powoli dobiega końca pierwszy z dwóch tygodni w ramach przygotowań do 103. Wielkich Derbów Śląska. W piątkowym treningu, który odbywał się w deszczowej aurze, uczestniczyło blisko trzydziestu piłkarzy. W dzisiejszym treningu Górnika Zabrze udział wzięło kilku zawodników z drużyny rezerw W treningu pierwszej drużyny Górnika Zabrze wziął udział wychowanek Jurajskiej Szkółki Piłkarskiej Warta Zawiercie Krystian Furgacz.

Robert Warzycha i Józef Dankowski mieli do dyspozycji nie tylko piłkarzy pierwszej drużyny, ale także trzon zespołu rezerw w osobach: Michała Rutkowskiego, Rafała Kuczy, Patryka Bartusiaka, Kamila Papisa, Fabiana Piaseckiego, Rafała Otwinowskiego, Krystiana Furgacza, Dominika Koniecznego, Sebastiana Weremki i Witalija Kudryka.

Większość z wymienionych piłkarzy, a także część zawodników "jedynki", którzy dotychczas rozegrali mniej minut w rozgrywkach ekstraklasy, będzie można zobaczyć w akcji w sobotnim meczu rezerw ze Swornicą Czarnowąsy. Początek spotkania na stadionie MOSiR Sparty w Zabrzu-Mikulczycach wyznaczono na godzinę 13:00. Natomiast utalentowane trio z rocznika 1996, czyli Maciej Wolański, Michał Teichman i Jarosław Potoniec, przygotowuje się z zespołem Tomasza Gorczyka do wyjazdowego meczu z UKP Zielona Góra w ramach Centralnej Ligi Juniorów.

Źródło:90minut.pl